Журнал «Українська ластівка»

 

Журнал «Українська ластівка»

Перший дитячий журнал «Українська ластівка», був заснований українським товариством «Просвіта», який побачив світ ще у 1933 році у Чернівцях. Редагував журнал Др. Антін Кирилів.

 

Тоді той журнал вартував 5 леїв, на той час, то були таки великі гроші. Цей журнал став віконцем у широкий світ для українських діток буковинського краю. Його редакційна рада тоді, розташовувалась за адресою: місто Чернівці вулиця Петровича -2 (нині Ломоносова-2 в  український дім).

 

«Українська ластівка» отримала тоді, добрі відгуки не тільки на Буковині, але і на Галичині. В журналу, зразу появилось безліч друзів, читачів про що можна пересвідчитись, коли його уважно перечитуєш.     Перше число журналу, вийшло  саме на Різдвяні свята 23 грудня 1933 року, коли на Букові господарювала  Румунія і українська мова та слово було надто дорогим для українських буковинців.

Дитячий журнал «Українська ластівка», був заснований українським товариством «Просвіта». Саме на Різдвяні свята 23 грудня 1933 року, видано перше число журналу.

31 травня 1993 року, реєстраційним свідоцтвом Чц № 187 видання журналу відновлено.

Засновники:

– Чернівецьке обласне об’єднання Всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка та редакція літературно-просвітницького журналу «Українська ластівка».

Виданню цього числа журналу сприяли:

– Департамент освіти і науки (директор – Оксана Палійчук) та управління суспільних комунікацій Чернівецької обласної державної адміністрації (начальник – Марина Тимофійчук-Степанова);

– товариство української мови імені Тараса Шевченка в м.Чікаго, США  (голова – професор Віра Боднарук).

 

Над номером працювали:

 

 

 

Газета «Час і Події» м.Чікаго, США

05/29/2014

 

Світовий Конгрес Українців вітає народ України з виявленням твердої відданості демократії

 

Світовий Конгрес Українців (СКУ) вітає народ України з виявленням твердої відданості демократії шляхом численної участі в президентських і місцевих виборах в Україні 25 травня 2014 р.
Незважаючи на складну ситуацію у Східній та Південній Україні, Міжнародна місія СКУ зі спостереження за президентськими виборами в Україні (Місія СКУ), разом з іншими спостережними місіями, зокрема, й від ОБСЄ, відзначила, що більшість виборців мала можливість висловити свою волю в день виборів, та що вибори були проведені чесно і згідно з визнаними на міжнародному рівні демократичними стандартами.
Місія СКУ відзначила, що владні структури України невтомно працювали для забезпечення того, щоб ці вибори пройшли відкрито, чесно і прозоро. СКУ висловлює признання Уряду України за його відданість у сприянні демократії і зміцнення верховенства права в Україні.
СКУ і далі засуджує дії проросійських озброєних груп за перешкоджання дуже важливій явці виборців Донецької і Луганської областей, де громадяни і далі стривожені, залякані та є під загрозою через прагнення жити вільно і гідно.
СКУ висловлює подяку членам Місії СКУ, які самовіддано присвятили свій час, ресурси і досвід, щоб допомогти українському народові скористатися одним з великих привілеїв демократичного суспільства – правом голосувати.
«25 травня 2014 р. був історичний день для народу України, який, незважаючи на різні методи залякування з боку Росії, продемонстрував велику мужність і непохитну рішучість жити у вільній, демократичній і єдиній країні, – зазначив Президент СКУ Євген Чолій. – Українська діаспора пишається тим, що зробила внесок у цей винятковий день діяльністю своєї міжнародної місії зі спостереження за виборами».

.

 

 

Поділись в:

Вам має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *